Норми оподаткування за зайві квадратні метри нерухомості, які діють у 2017 році

27 Лютого 2017 Спеціальні пропозиції

Як стало відомо, в 2017 році податок на нерухоме майно буде обчислюватися виходячи з правових норм. Вони встановлені Законом України «Про внесення змін у Податковий кодекс України та деякі законодавчі акти України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», прийнятого 24.12.2015 року Верховною Радою України . Основні нововведення в цьому законі торкнулися саме оподаткування нерухомості.
Яка нерухомість оподатковується
Згідно із законом, у 2017 році у сфері системи розрахунку податків на нерухомість , діють норми, затверджені в 2016 році.
Податок потрібно платити, як з житлової (квартира, будинок), так і з нежитлової нерухомості. Також оподаткуванню підлягають і споруди для господарських цілей . Це сараї, хліви, гаражі, літні кухні, а також майстерні, погреби та ін.
Місцеві органи влади на своїй території правомочні затверджувати ставки податків і розмір пільгової площі, на яку податок не нараховується. Перед виділенням фізичній особі пільги, оцінюється рівень його доходів і наявність майна.
Читайте також: Як платити податок на нерухомість в Україні у 2017 році
Пільги при оплаті податку
Не оподатковуються квартири, площею до 60 кв. м і будинки – до 120 кв. м. Якщо у платника податку у власності числиться заміський будинок і квартира, то площі об’єктів підсумовуються і пільга поширюється на 180 кв. м.
Коли метраж приміщення більше, податок нараховується на квадратні метри понад встановленої норми.
Приміром, у володінні фізособи знаходиться житлова нерухомість площею 75 кв. м. В такому випадку, податок потрібно платити за перевищують установлений законом стандарт 15 кв. м. Але якщо у квартири два власника, то площа розподіляється між двома господарями. Тобто — за 30 кв. м, що не перевищує показник норми у 60 кв. м. В такому випадку сплачувати податок не потрібно.
Розмір податкової ставки
У 2017 року фізичні особи, які сплачують податок на нерухоме майно за 2016 рік, мусять виходити із ставки мінімальної зарплати, яка діяла до 1 січня 2016 року. Максимальний розмір податку на 1 кв. м складе 3% або 41,34 грн.
Місцеві ради своїм рішенням вправі встановити розмір податкової ставки менше, ніж 3%.
Фіксована ставка податку на житло великої площі становить 25 000 грн/рік. Потрібно заплатити, якщо площа квартири перевищує 300, а будинку – 500 кв. м. Об’єкти з такою площею оподатковуються за і фіксованою відсотковою ставкою. Тим, хто не бажає платити податок на «зайві метри», потрібно орієнтуватися на купівлю житла з невеликим метражем. Припустимо, вивчивши детальний опис , у тому числі і площі, можна купити однокімнатну квартиру в Києві в новобудові. Ось тут можна подивитися будівельні компанії Києва, які пропонують різні варіанти метражу житла.
Як розраховується сума до оплати
Розглянемо, скільки необхідно заплатити за квартиру площею 320 кв. м у Києві. Щоб визначити розмір податку необхідно:
1. Обчислити пільгу: 320 кв. м — 60 кв. м = 260 кв. м.
2. 260 кв. м помножити на ставку податку, яка затверджена місцевою владою за 1 кв. м (% від мінімальної зарплати).
3. До суми, отриманої в п. 2, додати 25 тис. грн фіксованої ставки.
Для Києва податкова ставка встановлена на рівні 1% або 13,78 грн.
Загальна: 260 кв. м. х 13,78 грн = 3582,8 грн. + 25000 грн. = 28582,8 грн
Строк оплати податку
Квитанції на оплату зайвих квадратних метрів будуть спрямовані платникам податків — фізичним особам до 1 липня 2017 року. Згідно з українським законодавством, фізособи повинні платити податок раз на рік не пізніше 60 днів з дня отримання повідомлення. При ухиленні від оплати податків можуть оштрафувати .
Для власників нерухомості, юридичних осіб, встановлено термін сплати – 30 днів з дня завершення звітного кварталу.
Джерело: domik.ua