Назад
23
Черв.
2015

Прибуткові будинки в Києві: що це? Як це? Де це?

Житлова проблема на території нашої країни стоїть досить гостро, і вирішитися не може ось вже більше 20 років. Головними причинами є помилки в структурі житлового фонду, непривабливість і великі ризики для інвесторів та відсутність нормального державного управління.
Побудувати будинок нескладно, складно знайти покупця. Що стосується прибуткових будинків, то цей сегмент ринку розвинений не дуже благополучно, оскільки терміни окупності таких будинків можуть бути дуже затяжними, а то і зовсім провальними. Прибутковий будинок призначений спеціально для здачі його квартир в оренду. Тобто, для людей, хто не може дозволити собі купівлю нерухомості, такий варіант найбільш прийнятний.
У Києві є декілька реалізованих проектів прибуткових будинків, які не були побудовані новими. Ці будинки були реконструйовані. Але при цьому, увесь необхідний сервіс в таких будинках є, та і вартість проживання тут не маленька. Нажаль, інші інвестори не сприймають такий бізнес в Україні серйозним, а називають такі прибуткові будинки – готелями або ж хостелами. Середня заповнюваність прибуткових будинків в центральних частинах Києва склала 80%, що вже більше показників заповнюваності київських п’ятизіркових готелів.
У поточному році в Києві планується відкрити ще два типи прибуткових будинків – в спальному районі і м. Вишневе, який знаходиться недалеко від Києва. Залежно від локації буде позначена і вартість подібного житла. Також на поганий розвиток такого сегменту ринку нерухомості впливає і законодавство. Якщо людина, яка винаймає таку квартиру, не платить в зимовий період, то виселити його примусово не мають права згідно із законом. А це вже на страх і ризик самого орендодавця. Також існують ще багато непрописаних норм і правил здачі в експлуатацію таких прибуткових будинків.