Назад
01
Жовт.
2015

Експертами запропонований спосіб запобігання зупинки у будівельній галузі України

На думку Льва Парцхаладзе, який є президентом конфедерації будівельників України, положення будівельної області украй важке. Про це він сказав при відкритті загальних зборів КСУ, що відбулося 10 вересня.
Л. Парцхаладзе уявив дані про те, що зростаюча динаміка у будівництві була лише до 2011 року, в якому вона склала 11,1% приросту. Після цього у будівництві помічений спад, темпи якого зростають з кожним роком. У 2015 році об’єми будівельних робіт зменшилися на 26,7%.
Об’єми введеного в користування житла теж зменшилися. Якщо в період 2011 – 2013 років ця кількість зростала, то в 2014 році сталося серйозне зниження. Передбачається, що об’єми зданого в 2015 році житла будуть нижчі, ніж вони були в 2011 році. Парцхаладзе було підкреслене, що Київська область в 2014 році обійшла за цим показником Київ майже в два рази.
Причиною цих явищ члени конфедерації вважають слабку купівельну спроможність жителів країни. Адже рівень доходів у громадян України за останні півтора роки знизився втричі. Віце-президент КСУ Ігор Лисов сказав, що в середньому житлова площа однієї людини в Україні складає 22 метри квадратних. Цей же показник в Німеччині дорівнює 47 м2, а в США складає 60 м2. Лише 30% молодих сімей країни забезпечені житлом, що явно недостатньо.
Згідно з експертами, ці дані, що говорять про падіння, можуть привести до повної зупинки діяльності будівельної сфери. На це вплине також і те, що її покидають кадри з високим рівнем кваліфікації.
Члени Конфедерації у вигляді способу подолання цього явища назвали допомогу за рахунок державних інвестицій та проведення удосконалення комунікацій, будівництво і ремонт доріг та ін. Прикладом успішності такого вибору є США, в яких такі заходи були вжиті в період великої депресії. Згідно з фахівцями, це дозволить уберегти цінні робочі кадри і поліпшити стан економіки.