Назад
24
Вер.
2015

Чи змінився до 1 жовтня попит на оренду житлової нерухомості в Києві?

Ось і підходить до початку новий навчальний рік, а разом з ним і підвищений попит на оренду квартир в Києві. Багатьох цікавить як зміниться вартість оренди житла в найближчому майбутньому.
За заявою одного з провідних фахівців агентства нерухомості «Альянс-брок» – ціни на ринку оренди квартир в столиці до 1 вересня істотно не змінилися, хоча перед Днем Незалежності України орендна плата дещо знизилася. Але в найближчий тиждень не виключений невеликий підйом вартості орендної плати.
Так само фахівець компанії відмітив, що ціни на житлову нерухомість практично не змінилися. Звичайно не обійшлося без плавного підвищення цін, але прогнозованих стрибків не спостерігалося. Швидше за все значне подорожчання оренди житла почнеться на початку опалювального сезону, з тієї простої причини, що більшість орендодавців оплачують деякі комунальні послуги самі. Ну і як наслідок, подорожчання енергоресурсів значно позначиться на встановленні вартості орендної плати за знімання квартири.
Скільки коштує оренда квартири в Києві
На ринку зйомної нерухомості два учасники, орендодавець, який прагне здати свою нерухомість подорожче, і, орендар, який прагне зняти житло дешевше, але з найбільш хорошими умовами проживання, будь то не старі меблі, техніка і так далі.
Нерухомість економ класу
За попередній місяць ціни на орендовану нерухомість підвищилися в середньому на 500 гривен. Місяці два назад бюджетну однокімнатну квартирку можна було зняти за 2900 гривен, не в центрі звичайно, а на околиці столиці. На сьогодні ж на такий бюджетний варіант квартирки характерна ціна в 3400-3500 гривен.
На цей місяць склалися наступні ціни на оренду квартир, в тис. гривен.
Розташування квартир в районах

Кількість кімнат                                 1         2           3

Центральні                                          5   6 – 7        10
Прилеглі до центральних              4     5 – 5,5     6 – 7
Околиця                                            3,5     4,5 – 5    5 – 5,5

Нерухомість бізнес класу
У спектрі «бізнес класу» на вартість оренди квартири в центральній частині столиці ключову роль грає курс американського долара. Але не виключений варіант, що ви домовитеся про оплату в національній валюті, але курс долара відповідатиме дню оплати. У прицентральних районах вартість практично не прив’язана до курсу долара або якої-небудь іншої іноземної валюти.
Попит і пропозиція по оренді житлової нерухомості бізнес-класу зустрічаються не лише в центральних і прилеглих до них районах, але досить часто люди шукають і здають квартири підвищеної комфортності на околиці Києва. Приміром, в районі однієї із станції метро на околиці столиці потенційні наймачі житла шукали двокімнатну квартиру у будинку бізнес-класу, ціна на яку не повинна була перевищувати 12 тис. гривен. Основною умовою при виборі житла такого класу є наявність сучасного ремонту, нової побутової техніки і меблів, що йдуть хоч би не в ногу, але на крок позаду часу, наявність паркувального місця і, звичайно, велика площа житла.
Ціни на квартиру бізнес класу цього місяця, в тис. гривен.
Розташування квартир в районах

Кількість кімнат                                   1       2            3
Центральні                                         14   17 – 19     24 – 36
Прилеглі до центральних                   11   12 – 13     14
Околиця                                            8       12         15

Усі фахівці в області нерухомості в один голос заявляють, що скачок вартості оренди житла може статися на початку опалювального сезону, оскільки підвищення цін на енергоресурси і тарифи неминучі.