Назад
25
Серп.
2015

Як громадянину України продати квартиру в Криму?

Продаж власної квартири в Криму цілком можливий. Продати вийде тільки на російських правах. Щоб провести цю процедуру потрібно буде внести дані про нерухомість в Росрегістр. Але вся документація має бути російською мовою. Виконати переклад можна в Росрегістрі, що обійдеться в 2400 рублів за сторінку. Реєстрацію проводять впродовж 1,5 місяця. Начебто все нескладно, але українці вважають за краще передавати цю справу спеціальному агентові, який спеціалізується на реалізації нерухомості.

Підводні камені

Українець не має можливості зробити перевірку квартири на наявність застав на будинку, іпотеки і так далі. Друга причина – утруднення при вивезенні грошей з Криму. Жителі відмовляються приймати за оплату долари – лише російську валюту (рублі). Так виходить, що продавець житла має в розпорядженні велику кількістю грошей, які необхідно перевезти через кордон. Перевезти дозволяється максимальну суму в десять тисяч євро. Звичайна квартира на території Криму оцінюється в рази дорожче. Знайти вихід з ситуації можна – узяти з собою знайомих або друзів, щоб на кожного розподілити суму грошей. Це ще не все неприємності. Продавці житла з України на території Криму повинні виплачувати податок, який дорівнює тридцяти відсоткам доходу.

Чому український народ продає нерухомість в Криму?

На її утримання йдуть великі суми: платежі за комунальні послуги значно піднялися і так далі. Мешкати там українському громадянинові не вигідно і не зручно, адже дозволяється знаходитися на території країни лише 90 діб і не більше 180 діб за рік. Виходить, щоб обслуговувати свою нерухомість, треба тільки отримати громадянства країни.

Читайте также: