Назад
25
Серп.
2015

Як громадянину України квартиру в Криму?

Продаж власної квартири в Криму цілком можливий. Продати вийде тільки на російських правах. Щоб провести цю процедуру потрібно буде внести дані про нерухомість в Росрегістр. Але вся документація має бути російською мовою. Виконати переклад можна в Росрегістрі, що обійдеться в 2400 рублів за сторінку. Реєстрацію проводять впродовж 1,5 місяця. Начебто все нескладно, але українці вважають за краще передавати цю справу спеціальному агентові, який спеціалізується на реалізації нерухомості.
Є також і свої підводні камені при продажу житла. Українець не має можливості зробити перевірку квартири на наявність застав на будинку, іпотеки і так далі. Друга причина – утруднення при вивезенні грошей з Криму. Жителі відмовляються приймати за оплату долари – лише російську валюту (рублі). Так виходить, що продавець житла має в розпорядженні велику кількістю грошей, які необхідно перевезти через кордон. Перевезти дозволяється максимальну суму в десять тисяч євро. Звичайна квартира на території Криму оцінюється в рази дорожче. Знайти вихід з ситуації можна – узяти з собою знайомих або друзів, щоб на кожного розподілити суму грошей. Це ще не все неприємності. Продавці житла з України на території Криму повинні виплачувати податок, який дорівнює тридцяти відсоткам доходу.
Чому український народ продає нерухомість в Криму?
На її утримання йдуть великі суми: платежі за комунальні послуги значно піднялися і так далі. Мешкати там українському громадянинові не вигідно і не зручно, адже дозволяється знаходитися на території країни лише 90 діб і не більше 180 діб за рік. Виходить, щоб обслуговувати свою нерухомість, треба тільки отримати громадянства країни.