Назад
02
Вер.
2015

Квартира, куплена на біржі, вимагає підтвердження права власності.

Товарні біржі мали попит у українців 20-25 років тому. Тоді там купували квартири дуже часто. Але пройшов час і закони, які торкаються купівлі-продажу різного житла, а також реєстрації на нього прав, змінилися.
Біржовий договір сьогодні, на жаль, вже не рахують документом, який зміг би засвідчити те, що ви є власником купленої нерухомості, передає Евромісто
На товарних біржах 20-30 років тому частенько укладали різні угоди по купівлі-продажу різних товарів. Тоді подібні біржі вважалися досить поширеним явищем. Будь-яка нерухомість на подібних біржах продавалася по, так званим, фіксованим цінам. Це означає, що покупець був упевнений, що які б обставини не були, а ціна на нерухомість буде незмінною.

Евроновини: Чи варто купувати житло в столиці?

Право на ту або іншу квартиру, яка була куплена на біржі, може засвідчити договір купівлі. Варто зазначити, що дуже часто цей договір просто друкують на звичайному папері, на машинці, ставлячи при цьому печатку біржі.
За твердженням юристів, закон «Про товарну біржу», що діяв на момент купівлі квартири, підтверджував, що договір купівлі-продажу укладений міг би бути на біржах.
Щоправда, разом з цим всім необхідно, щоб дотримані були вимоги статті №15 за вказаним законом: «на біржі угоду прийнято вважати підписаною: а) у разі, якщо документ є купівлею-продажем тих товарів, які допущені були на біржі до звернення; б) якщо усі учасники угоди є членами біржі; в) у разі, якщо на біржі угоду зареєстрували не пізніше, ніж на наступний день після того дня, в який підписано договір».

Новини України: У Львові змінили умови перепланування житла?

Якщо на біржі купили квартиру до того, як Україна набула незалежності, то згідно із статтею №227 ГК(Цивільний кодекс УРСР), договір, який було підписано під час покупки квартири, у разі, якщо однією стороною є громадянин, завіряти необхідно у нотаріуса. У разі, якщо ця процедура пройдена не була, то договір вважатиметься недійсним.
Важливо також пам’ятати, що згідно із Законом України, зареєструвати на нерухомість право власності, узявши за основу договір з біржі, практично неможливо. Саме тому власники подібної квартири свої права на власність повинні доводити в суді.