Назад
30
Вер.
2015

Квартири в новобудовах Києва намагаються відстояти ринок

Можна помітити, що ті події, які сталися в нашій країні за останній час, вибили з колії увесь ринок нерухомості. Був помічений сильний стрибок американської валюти вгору, а також і інші події в країні внесли істотний вплив на вартість квартир. Але, яка ж доля спіткала первинний ринок нерухомості в цей самий час?

Істотно знизилася кількість угод, що проводилися, з купівлі-продажу квартир, що не можна порівняти з будівельним ринком, на якому завжди велика кількість потенційних покупців. Виходячи з такої ситуації, стає зрозуміло, що нічого не сталося з попитом на нерухомість і люди в такому ж темпі роблять нові придбання квартир.

На сьогодні курс гривні до долара по офіційному курсу НБУ прирівнюється до відмітки в 20,5. Цей факт свідчить про те, що національна валюта знецінюється, а сам ринок нерухомості стає у безвихідь і не розуміє, які йому дії треба робити. Деякі забудовники уміло впоралися з цим завданням, зафіксувавши валюту у своїх прайсах, а деякі просто ведуть спостереження за політикою гривни. Такий варіант може свідчити про те, що продаж квартир в Києві у них проходить досить-таки непогано.

Ще в 2013 році покупці прагнули придбавати двох- і трикімнатні квартири, але кінець 2014 року показав ріст продажів однокімнатних квартир. На думку експертів, ті люди, які придбали житло на первинному ринку в цей час, змогли врятувати свої банківські депозити вчасно.

Звичайно ж, ринок дуже сильно зреагував на зміни грошового курсу. Деякі продавці намагалися підняти вартість нерухомості в гривні, а інші, навпаки, використали для продажів всілякі знижки і акційні пропозиції. Що стосується третьої частини продавців, то вони вирішили зробити фіксований курс, на чому істотно і виграли. У доларовому еквіваленті вартість житла не підвищилася, а ось в гривневому, навпаки, поповзла вгору. Через деякий час, якщо ситуація не стабілізується, на ринку нерухомості залишаться тільки ті компанії, які мають позитивну історію.