Назад
24
Вер.
2015

Мінфін вніс нову пропозицію. Зміна податку на нерухомість.

Міністерство фінансів пропонує змінити порядок оподаткування нерухомості. Передбачається що в результаті вдасться притягнути більше сорока мільярдів грн., а отримані кошти будуть спрямовані до місцевих бюджетів. По затвердженнях глави Житлового союзу Скубченко Олександра ця сума очікується від вступу податків з житла. Нагадаємо, що в Україні більше мільярда кв. м житла. У ЗМІ поступила інформація про проект нового Податкового кодексу, який пропонує ввести Міністерство фінансів. Згідно з проектом стягуватимуть загальний податок на нерухомість. У проекті відзначається, що новий податок планується налічувати без урахування пільг, які ще актуальні в поточному 2015 року. Якщо раніше, ще в 2014 році податок треба було платити на великі квартири більше 120 кв. м і будинки більше 250 кв. м, то вже в 2015 році пільга була зменшена відповідно до 60 і 120 квадратних метрів.
Міністерство фінансів вносить наступну пропозицію: з великих квартир більше 300 кв. м, і будинків, площею більше 500 кв. м, податок повинен складати 25 000 грн. в рік. Для квартир, площа яких менше 300 квадратів, пропонується стягувати податок від 0 до 3% мінімальної зарплати за кожного кв. м.
Також внесено пропозицію про відміну пільг на податок на промислові площі і склади. Кожен власник буде зобов’язаний платити податок до 3% від мінімальної зарплати за кв. м.
На думку експертів більшість українців цей проект вважають несправедливим і очікується активний опір населення нововведенню. Ось для віце-прем’єра Ліги експертів цей податок здається зовсім копійчаним. За новими розрахунками за двокімнатну квартиру у будинку періоду хрущовської забудови в рік доброчесне населення повинне буде викласти додаткових 2000 грн. По Україні 90 відсотків складають будинки забудови радянського періоду. Більшість об’єктів цього житлового фонду знаходяться в жалюгідному стані. І виникає резонне питання: за що платити?
Фахівці вважають, що непроста ситуація з Держреєстром прав власності на нерухоме майно може створити певні складнощі. У реєстр внесені дані імовірно не більше ніж про половину власності. Можливо на той час, коли введуть податок у податкових органів з’являться інструменти отримання відомостей.
Для більшості категорій населення остаточну ставку, швидше за все, стверджуватимуть місцеві ради. Деякі фахівці приводять цікаві цифри — більше 40 відсотків великих нових будинків, площею більше 300 квадратів, не введені в експлуатацію, і не підпадають під оподаткування. Можливо що напередодні виборів до парламенту податок не пройде голосування.