Проблему завислих валютних кредитів запропонували розв'язати в Незалежній асоціації банків України. Суть пропозиції зводиться до перекладу валютних кредитів по іпотеці в гривню.

Основи проекту були озвучені главою НАБУ. За новим законом банки проведуть конвертацію валютних кредитів в гривню. Курс конвертації буде узятий за даними на початок 2015 року і складе 15,8 грн. за один долар. Таким чином клієнтам спишуть від 25 до 50 % боргу. В деяких випадках борг буде списаний повністю. Раніше повідомлялося, що влітку, коли був ухвалений закон про реструктуризацію, банки проявили крайнє невдоволення. Так, на їх думку, такі заходи тільки приведуть до посилювання економічної кризи в країні.

Реструктуризація боргу доступна тим українцям, які узяли кредит під своє єдине житло або землю для його будівництва, і якщо сума не перевищує 2 млн. 500 тис. грн. В таких випадках банки «пробачать» не менше чверті боргу. Якщо ж житло підпадає під категорію соціального, а це квартири не більше 60 квадратів або будинок 120 кв. м, тоді можна розраховувати на списання половини позики. Малозабезпечені верстви населення, до яких відносяться інваліди, багатодітні сім'ї, ветерани, учасники бойових дій отримають списання 70% боргу. Для учасників бойових дій, що отримали інвалідність, передбачено повне списання боргу.

Реструктуризація покликана для полегшення долі позичальників. Але якщо кредит після цього не погашатиметься, то у такому разі банк розриває договір і повертаються колишні умови кредиту. Проект закону буде поданий у Верховну Раду найближчим часом.

20 Березеня 2014 Новини нерухомості

Як виглядає надійний забудовник?

01 Жовтеня 2018 Новини комплексу

Про молодість та красу можна не лише мріяти!

03 Квітеня 2018 Новини комплексу

Графік роботи Відділу продажів на свята