Випадки, коли визначення вартості нерухомості вимагається законом.

Проведення оцінки нерухомого майна в Україні проходить за бажанням власника. В нормативних актах вказані угоди з об'єктами нерухомості, перед проведенням яких оцінка квартири або приватного будинку - обов'язкова.

У Законі України значиться, коли потрібно скористатися послугами сертифікованого оцінювача нерухомості:

- При відчуженні об'єкта нерухомості або при проведенні іншої операції з нерухомістю, яка обкладається податком, потрібно документальний звіт про вартість об'єкта.

- При укладенні договору купівлі-продажу або обміну квартири або приватного будинку, як свідчить стан Податкового кодексу України, потрібно визначити цінність предмета угоди. Нотаріус, який свідчить угоду, перед тим, як поставити підпис у документі, повинен перевірити наявність офіційного звіту про оцінку об'єкта нерухомості. Це потрібно для подальшого оподаткування операції. Наприклад, податок на дохід від продажу нерухомості визначається, виходячи з ціни, яка вказана в договорі. Сума не може перевищувати ціну, яка прописана в звіті про оцінку. Податок на дохід від продажу квартири повинен оплачуватися з тієї суми, яка вище - або в купчої, або в документі оцінки нерухомості.

При укладанні договору оренди нерухомості, яка числиться в комунальній або державній власності і в разі приватизації нерухомого майна також потрібна оцінка об'єкта нерухомості.

Джерело: domik.ua

21 Вересня 2015 Новини нерухомості

У Києві активно скуповують дорогі нежитлові приміщення

11 Серпня 2015 Новини нерухомості

Які будинки в Києві купують частіше за все.

27 Серпня 2015 Новини нерухомості

Як громадянам України здати в оренду землю?