Перші в Україні прибуткові будинки будуються в Києві, а ось в Міністерстві регіональної політики готується законопроект. У ньому пропишуть для інвесторів усього орендного житла особливі умови.

У Верховній Раді законопроект від відомства очікується в жовтні. Вже стало відомим те, що квартиру в прибутковому будинку зможе орендувати будь-який громадян України, у яких немає власного житла. Подібні об'єкти вже в Києві будують. Шевченківський район - там розташований перший прибутковий будинок, а у Вишневому районі - другий.

У великих містах існує дві основні проблеми - транспортне питання і нестача житла. Все тому, що частенько люди житло орендують далеко від того місця, де вони працюють, а тому багато часу у них витрачається на дорогу. Саме ці проблеми покликаний вирішити вказаний вище законопроект.

Олег Перегинца - управляючий партнер підприємства «Київ стандарт» - стверджує, що площа квартир в прибуткових будинках складатиме 30 м2. Безпосередньо у самому будинку розмістять: спортзал, кафе, декілька офісних приміщень, а також магазин. Він з упевненістю стверджує, що в оренду подібні квартири можна буде здавати за 7000 грн/міс. Фахівці стверджують, що цей законопроект не зможе допомогти у будівництві подібних прибуткових будинків. Єдиний вихід - внести в нього податкові пільги для інвесторів.

Хорошим виходом буде подібне житло для тих людей, які чекають на поліпшення житлових умов. Саме тому подібний законопроект обіцяють ухвалити в парламенті. Правда, поки йдуть суперечки про проект і розташування таких прибуткових будинків. Олексій Кучеренко - екс-міністр ЖКГ - стверджує, що ці будинки мають бути економ-класу, п'ятиповерховими, а також розміщуватися виключно на околицях міста. Окрім цього, в Києві є багато старих будівель, які зносити абсолютно невигідно, тому краще їх переобладнувати і модернізувати. А ось Ігор Лисов, який є першим віце-президентом Конфедерації будівельників в Україні, заявляється, що ці будинки просто зобов'язані бути дев'ятиповерховими, а також у них маює бути розвинена інженерна інфраструктура.

Усі експерти сходяться в одному: тільки держава повинна регулювати ціни за оренду прибуткових будинків. Ігор Лисов стоїть на тому, щоб ціна була менше ринкової удвічі, а ось процес здачі квартир в оренду треба контролювати в муніципалітеті. Якщо оренду сплатить Міністерство оборони України, то в подібні будинки можуть заселятися також учасники АТО. Абсолютно усі ріелтори стверджують, що на квартири попит обов'язково буде, за умови, що ціна буде адекватною.

22 Липня 2017 Новини комплексу

Час приємних сюрпризів від фітнес клубу Euro Gym!

05 Листопада 2013 Новини комплексу

ФОТОЗВІТ 05.11.2013

17 Серпня 2015 Новини нерухомості

Як на дачі прописатися?