Назад
17
Черв.
2015

Як змінилися ціни на житло в столиці за півроку?

Ціни в Україні мають особливу прихильність і інтерес до зарубіжного долара. Слід тільки варто цьому іноземцеві стрибнути вгору, в ту ж годину петрушка і кріп з української грядочки миттєво зростає в ціні. Що ж тоді можна говорити про нерухомість? Раніше, придбати житло середньостатистичному українцеві було досить не просто. А зараз так і поготів! Але все таки є і позитивні риси в цьому питанні. По дослідженнях ціни на квартири в Києві мали свій спад і підйом.
Ціни на житло залежать, звичайно ж, від розміщення (інакше – локації) і сезонності, найбільш це помітно при здача в оренду житла. Влітку в Києві ділова активність істотно падає, до осені відбувається різке і стрімке зростання. За підсумками дослідження за півріччя в період з грудня 2014 року по червень 2015 року відбувалася негативна динаміка зміни ціни на квартири.
Спад цін спостерігався, як і на околицях міста Київ, так і в його центральних районах. Квартири в Деснянському районі впали в ціні на 33%. Це найбільший рекорд по зниженню ціни за цей період. До порівняння, в Печерському районі ціна на купівлю житла зменшилася на 7,8%, Шевченківському – на 0,5%. Просідання цін мало ряд своїх причин. Девальвація гривни привела до зростання вартості, а вже коли пішов процес стабілізації української валюти – то і ціни на житло стали “заспокоюватися”.