Активізація продажу офісів планується на 2017 рік

15 Вересня 2015 Спеціальні пропозиції

Рівень продажів комерційної нерухомості в Україні не демонструє підвищених показників. Посилаючись на аналіз ринку Левоном Папаяном (директором одного з відділів консалтингової компанії DTZ), можна бути упевненим, що друге півріччя 2015 року не покаже активний попит на офісну нерухомість.
Поки в країні крихка ситуація на політичному і економічному фронті, пожвавлення продажів на ринку офісних приміщень неможливе. До 2017 року пропозиція про продаж серйозним корпоративним орендарям можна не пропонувати.
Підприємці, що займаються нерухомістю, і солідні інвестори побоюються нестабільної ситуації в українському бізнесі. Як тільки реформи уряду позитивно почнуть впливати на розвиток економіки, то через 2 або 3 роки в Україну повернуться великі корпорації. Але доки ситуація складається дуже песимістична.
За твердженням прес-служби DTZ, Київ завжди був напрямом європейського ринку, що перспективно розвивається. Велика частина будівель, що зводяться, була відведена під комерційну нерухомість, яку планували здавати в оренду.
Нинішня обстановка виглядає гнітюче. Попиту від міжнародних компаній практично немає, через проведення антитерористичної операції на сході рівень оренди офісної нерухомості впав на 25 відсотків.
Але у зв’язку з тим, що зараз на ринку не існує цілісної стратегії цінової політики, орендарі можуть ефективно модифікувати свої умови здачі якісних офісів на триваліший період. Адже вільних офісних приміщень в столиці налічується десятки.
Левон Папаян завіряє, що динаміка ринку офісної нерухомості в другій половині 2015 року залишиться колишньою. Через відсутність активної діяльності девелоперів, а також фінансової неспроможності ринку, активізація продажів офісів залишається неможливою.