Аналіз зниження цін на житло в новобудовах Києва

05 Жовтня 2015 Спеціальні пропозиції

Літнє зниження цін на квартири торкнулося не лише старого житлового фонду, але і новобудов на вторинному ринку нерухомості.
Фахівці у сфері нерухомості провели порівняльний аналіз падіння цін на новобудови вторинного ринку, вивчивши який стане відомо, які квартири значно впали в ціні, а на які сталося, навпаки, подорожчання.
Будинки з цеглини тепер в ціні
Літній період ознаменувався збільшенням цін на новобудови вторинного ринку. Ціни піднялися трохи, вартість квадратного метра в середньому склала близько 1480 доларів США, що в процентному відношенні рівне 2,2%. Відчутний спад (15.5%) був помічений на вторинні новобудови із залізобетонних панелей і монолітних блоків.
Результати аналізу цін
Вивчимо динаміку вартості вторинного житла, яке можна віднести до цегляних, блокових і панельних новобудов.
Монолітно-блокові будинки – самий бюджетний варіант
Зафіксовано падіння цін на новобудови вторинного ринку нерухомості майже на 20% (19,5%) за минулий річний квартал. Загальна картина динаміки цін є наступною:

Квартири Ціна за кв.м. в доларах США Відсоток падіння цін
1-кімнатні 941 8,5
2-кімнатні 916 19,5
3-кімнатні 924 15,1
Як змінилися ціни на квартири в цегляних будинках
Зміна цін на житло в цегляних будинках помітно відрізняється. Впродовж літа вартість квартир змінилася таким чином:

Квартири Ціна за кв.м. в доларах США Зміна ціни у відсотках
1-кімнатні 1248 7,3 (падіння)
2-кімнатні 1474 1,9 (збільшення)
3-кімнатні 1514 6,5 (збільшення)
У літній період продовжилася характерна зміна цін на ринку нерухомості, яке спостерігалося впродовж попередніх півтора років, а саме: незначна зміна цін на вторинне нове якісне житло і різке зниження вартості старого житла і бюджетного житла в новобудовах. Ситуація зі зміною цін на нерухомість в столиці не відрізняється від ситуації по країні. Зростання цін на цегляні новобудови в Києві яскраво виражене. Панельні будинки, так само як і монолітно-блокові, відносяться до бюджетного житла. Від старих панельних будинків їх відрізняє велика площа, тому житловий фонд часів радянської будови має великий попит: зміст квартири з малою площею менше б’є по кишені середньостатистичного громадянина, до того ж податок на нерухомість в цьому випадку помітно менше. З цієї причини спостерігається падіння цін на бюджетні новобудови, оскільки інакше покупців не притягнути.