Серпневі розцінки на житлову площу в Києві

10 Вересня 2015 Спеціальні пропозиції

В середині серпня в столиці у сфері нерухомості настала своя криза. Власники виставляли на продаж свою житлову площу, але мало хто цікавився купівлею нерухомості. Якщо хтось приходив в ріелторську компанію, щоб знайти для купівлі відповідну квартиру, то йшли ні з чим. Людей відштовхують високі ціни на квартири. Усі сподіваються на те, що найближчим часом продавці понизять ціну на нерухомість.
У один час продавці нерухомості зняли з продажу свої квартири, щоб продати осінню дорожче. Але прогноз фахівців для продавців не утішливий. Зростання цін осінню не передбачається. Зниження цін також може не бути. Швидше за все, ціни залишаться колишніми.
Незважаючи на складну ситуацію в ріелторській сфері, а також у сфері економіки по країні, продавці йдуть покупцям на поступки. Є шанс покупцеві виторгувати звичайну житлову площу так званого економ-клас на 5%, в сегменті «бізнес» – на 10%.
Ближче до кінця серпня орендодавці підняли ціни на свої квартири, сподіваючись на те, що студенти почнуть заселятися, як це відбувається зазвичай. Але цього року студенти, мабуть, віддали перевагу гуртожиткам, прекрасно знаючи, що ціни можуть вирости абсолютно на усе. Орендодавці з початком опалювального сезону можуть підняти ціни, оскільки тарифи комунальних послуг подорожчають. А це цілком виправдано. Підвищення тарифів на оплату послуг ЖКГ планується ввести навіть раніше. Починаючи з вересня за електроенергію жителям України доведеться платити на чверть більше ніж в літній період.
На сьогодні забудовники пропонують квартири в новобудовах нижче собівартості, прекрасно уявляючи, що покупці чекають зниження цін.
Найближчим часом планується добудувати близько 250 будинків в межі міста. Інвестори, які недобудували в строк свої об’єкти, будуть вимушені вибирати між доплатою на завершення будівництва і поверненням своїх грошей.
На жаль, не усі інвестори зможуть отримати своє житло. Як з’ясувалося, є такі об’єкти, які зведені незаконно. На ранніх етапах будівництво ліквідовують. Близько півтора десятка тисяч сімей ризикують залишитися без нового даху над головою. Щоб уникнути серйозних розглядів, вирішення такої проблеми відклали до муніципальних виборів.
На закінчення нижче, наведений приклад, як відбувається зміна цін на житло в новобудовах Святошинського району. За півроку ціни на квартири мінялися стрибкоподібно. У результаті усе прийшло до того, що ціни на однокімнатні квартири знизилися значно, а трикімнатні квартири як були із завищеною ціною, так і залишилися колишніми.