Чи готові жителі Криму зробити обмін своїх квартир і переїхати з півострова. Скільки їх?

14 Серпня 2015 Спеціальні пропозиції

Зараз жителі Криму виїжджають масово з півострову і обмінюють своє житло. Наприклад, мешканка Криму обміняла свою трикімнатну квартиру в місті Севастополі на двокімнатну квартиру. Вона переїхала в Київ в Шевченківський район.
Вона здавала щодобово кримську квартиру в оренду, а після злощасної анексії Криму заробітки раптово припинились. Жінка прийняла рішення продати квартиру. А ось покупці виявились не надто зговірливими, установлену ціну вони платити відмовились. Вийшло, що обміняти квартиру вигідніше, ніж продавати.
Між іншим, подібна практика – не рідкість. Люди з Севастополя однокімнатні квартири обмінюють на подібні квартири в столиці.
Відбувається обмін за принципом «квадрат» за «квадрат». Купують кримське житло зазвичай столичні будівельні компанії.
Виявляється, практично тисяча кримчан готові свої квартири обміняти і поїхати із Криму. А ось поїхати на постійне місце проживання в Крим готові вдвічі менше киян.

Читайте на Евромісто: Чому у Львові ніяк не можуть покарати незаконних забудовників?
Люди враховують, що з в’їздом в Крим можливі проблеми, тому договори заключати легше з Києва. Викупати у кримчан нерухомість інвестори не горять бажанням, вони виключно йдуть на обмін. Спочатку перед тим, як заключити договір обміну інвестор відправляє своє довірене лице оглянути кримську квартиру. Спеціалісти стверджують, що киян цікавить житло або в самому центрі Севастополя, або в безпосередній близькості до пляжу.
Якраз за рахунок подібного роду обміну, ринок нерухомості в Криму трішки ожив. Найбільша популярність при обміні квартир належить Києву, щоправда, існують договори обміну з містом Львовом, Полтавою. Є випадки, коли в Крим переїжджають жити росіяни – жителі Москви і Петербургу.
А ось доля житла в Криму, яке залишилось пустувати без власників, не визначена поки. Інколи в покинутих будинках зламують замки, щоб заселити туди військових.