Як киянам уникнути отруєння димом?

10 Вересня 2015 Спеціальні пропозиції

3 вересня 2015 року ранок в столиці України розпочався з появи сильного задимлення, яке мав широкомасштабний характер. Він проникав у відкриті вікна будинків, приміщення через вентиляційні витяги і входи.
Рятувальники говорять, що причиною задимлення в місті стали пожежі за містом. Епіцентр займання розташований у Бородінському районі Київської області, а точніше, між двома селами Великий Ліс і Коблица. Пожежа почалася в Клавдієвському лісгоспі 31 серпня. У ГУ МНС України в місті Києві розповіли, що рятувальники борються з вогнем і контролюють виниклу ситуацію. Сотні чоловік беруть участь в пожежогасінні. Для ліквідації вогнища займання і гасіння пожежі в цілому задіяні авіація і наземна пожежна техніка. На даний момент горить близько 4 га лісового масиву.
У санітарно-епідеміологічній станції заявили, що через пожежу у Бородянському районі в Києві якість повітря не погіршала. Але с. Заморозок поряд з Броварським проспектом дісталося від пожеж більше усіх. Норма вмісту сірчистого ангідриду в повітрі перевищує в 18 разів.
Співробітники МНС попереджають, що пожежа не минула і Дарницьке лісопаркове господарство.
Сильне задимлення може стати причиною поганого самопочуття, отруєння чадним газом і загострення хронічних захворювань.
Рекомендується в цілях безпеки дотримуватися санітарних правил:
• У будинках не відкривати вікна. Бажано не виходити на вулицю. Від прогулянок, поїздок на велосипеді, пробіжок треба відмовитися. Важливо пам’ятати, що з ранку концентрація небезпечних речовин в повітрі набагато вище, ніж в решту часу доби.
• Треба відмовитися від солодощів і газованої води у будь-якому вигляді. Для запобігання інтоксикації організму рекомендується споживати молоко, йогурт, кефір.
• Медики рекомендують приймати вітаміни і полівітаміни.
• При посиленні запаху гару слід надіти хірургічну маску або респіратор. Треба щодня регулярно приймати душ. У квартирі, будинку робити вологе прибирання.
• Горло і ніс рекомендується промивати морською водою, а за відсутністю її можна застосувати фізіологічний розчин.
• У великій кількості слід вживати овочі, фрукти, які містять мінеральні речовини.
• Якщо з’явиться погане самопочуття, задишка і постійний кашель, негайно звернутися до лікаря.
• Бажано знаходитися в приміщеннях, де працюють очисники повітря або кондиціонери.
У Києві організований полив дворів і вулиць. У школах і дитячих садах скоротили час перебування на уроках, 4 вересня відмінили усі заняття.