Як національне надбання розпродає столична влада

03 Вересня 2015 Спеціальні пропозиції

Шведська преса замаячіла інформацією, що нібито Україна має намір Швеції продати не один мільйон тонн чорнозему, і все завдяки тому, що в законодавстві утворилася «потрібна» лазівка.
Шведське видання «Дагенс нюхетер» написало, що ціна за одну тонну українського цінного чорнозему складати може усього лише п’ять євро, а Швеція у України має намір купити від 50 до 100 млн. тонн чорнозему. Чому ж не купити? Адже ціна така вигідна. Українська земля дуже родюча і Швеція її може використати для того, щоб поліпшити свій грунт.

Новини нерухомості: Труханів острів – ласий шматочок. Кому дістанеться ця земля?

За твердженням шведської преси, купувати землю будуть на Полтавщині, ну а відвезуть її в Даларну – це шведська провінція. Ніяких коментарів доки за цими даними влади Стокгольма не дають.
Цікаво зазначити, що якщо вірити Конституції Україні, то в Україні земля належить народу, а продавати її категорично заборонено. Землю лише дозволяється передавати в оренду строком до п’ятдесяти років для потреб сільського господарства. Але українське законодавство, зате нічого не написало в Конституції України про саме грунт. Ось і виходить, все, що не дозволено – означає дозволено? Цій саме законодавчо лазівкою якраз і користуються і вивозять з країни землю вагонами.
Наслідки кризи, які торкнулися не лише України, а і всього світу практично, дають свої негативні результати. Хорошим прибутком для нечесної української влади став цінний український грунт. Західні інвестори зараз активніше і активніше під свій контроль беруть в Україні сільськогосподарський сектор.
Як відомо з перевірених джерел, 450 гектарів – ця максимальна кількість українських орних земель – знаходяться зараз під палким контролем Сполучених Штатів. Дві великі шведські компанії узяли під контроль майже 104 тисячі гектарів української орної землі.