Як правильно оформити договір оренди житла в Україні в 2017 році

29 Травня 2017 Спеціальні пропозиції

Оформлення письмової угоди оренди квартири дійсно при підписанні документа власником житла і квартирантом. Нотаріальне засвідчення договору допоможе владнати ситуацію, якщо виникнуть конфлікти.
Передача квартири в найм іншій особі супроводжується письмовим підтвердженням домовленості. Існує можливість підписання договору оренди за участю двох сторін без третіх осіб: орендодавця і квартиранта за посередництва нотаріуса.
Угода про оренду квартири вважається дійсним, якщо укладається відповідно до діючих норм законів за участю тільки двох сторін: орендодавця і квартиранта. Відповідно до пункту 1 статті 811 Цивільного кодексу України, договір про передачу квартири в оренду повинен оформлятися в письмовому вигляді. Засвідчення такого документа нотаріусом здійснюється, якщо одна зі сторін виявить таке бажання.
Як прописано в 4 частини статті 209 Цивільного кодексу України, передача житла в оренду, як і інші види угод з нерухомістю, підлягають посвідченню нотаріусом тільки у випадках, встановлених законом або за домовленістю сторін. У частині 2 статті 54 Закону України «Про нотаріат» прописані обов’язки нотаріуса. В даному законі сказано: «Нотаріуси або посадові особи, які вчиняють нотаріальні дії, перевіряють відповідність змісту посвідченого ними угоди вимогам закону і дійсним намірам сторін».
Договір, який укладено з нотаріальним підтвердженням, може виступати гарантією захисту для всіх учасників угоди, що важливо в разі вирішення конфліктних питань, і дозволяє безпечно зняти квартиру в Києві на тривалий термін або орендувати житло в іншому населеному пункті України.
Як свідчить стаття 170.1.5 Податкового кодексу України, при засвідченні договору оренди нотаріус приймає на себе функції і податкового агента, адже орендодавець повинен сплатити податок на дохід від здачі житла в найм. Після скоєння такого нотаріального документа нотаріус зобов’язаний передати інформацію про передачу житлової нерухомості в найм в податковий орган, вказавши точну адресу здає нерухомість в оренду як платника податків.

Джерело: domik.ua