Як зробити будинок з дачі: хитрощі і премудрощі перетворення нерухомості

06 Жовтня 2015 Спеціальні пропозиції

Усім відомо, що у сусіда трава завжди зеленіша, а також там добре, де немає нас. Саме з цієї причини завжди сільські жителі мріяли про міське життя, ну а якась частина городян, змучених асфальтом, переселялися в передмістя. Не кожному сьогодні по кишені придбати заміський будинок, та зате дуже багато сімей ще з тих далеких часів зберегли за собою право власності на дачні ділянки, на яких стоять будиночки. Тільки ось питання в наступному: яким чином зробити так, щоб літня дача стала будинком, придатним для того, щоб в нім проживати круглий рік.
Одне і те ж ім’я «дача» може носити найрізноманітніші об’єкти за величиною, якістю і складністю. Будиночки старої радянської будови особливо цікаві: частенько визначалася їх різноманітність можливостями тих людей, які їх будували. До речі, йдеться не лише про наявність певної суми грошей, важливо було, який доступ хазяїн мав до будматеріалів, адже в країні, в якій переміг соціалізм, таке право доступу мали не усі далеко громадяни. В ті часи товар не так купували, як діставали, «виписували». Саме з цієї причини будинки будували не з тих матеріалів, які потрібні для будівництва, а з тих, які була можливість дістати.
Найважливішим чинником, який впливав на параметри дачного будиночка різних поколінь, це офіційні обмеження, які діяли в різні часи. Сюди входить регламентація площі, дозвіл або заборона на будівництво другого поверху, дозвіл або заборона будувати повноцінні підвали – це усе відміняти стали під кінець 80-десятих років минулого століття. Ось тоді з’являтися стали дуже переконливі конструкції: обмеження поступово знімали, а умільці старалися в усю на ходу переробляти споруди, що будуються, зводили поверхи і поглиблювали підвали.
Багатьом будинкам, особливо тим, які ще пам’ятають Брежнєва, оптимальне рішення, – зносити старий будинок і будувати новий. Пов’язано це з тим, що не площа, ні стіни, ні відсутній, фактично, фундамент не придатний для переробки. Правда, є багато старих будинків, які здатні цілком пережити реконструкцію, що має на увазі, як правило, декілька основних змін. Частенько будувалися дачі для того, щоб в них проживати влітку. Там відсутні опалювання, водопровід і каналізація. Це усе необхідно доробити. Далі необхідно зробити для електроприладів повну силову проводку. Будинок необхідно обов’язково утеплити, оскільки старі стіни на люті зимові морози не розраховані. Звичайно ж, площу будинку теж доведеться збільшувати, проводячи по ходу його перепланування. Масштаб катастрофи оцінити треба обов’язково і точно. Зробити це треба з тієї причини, що якщо піддавати реконструкції будинок, площа якого приблизно 100 квадратних метрів (сюди входить посилення фундаменту, добудова другого поверху, зведення прибудов, а також багато що інше) зайняти може від 3-х до 3,5 місяців, а коштує це буде стільки ж, скільки побудувати новий будинок. Наприклад, якщо з нуля побудувати новий будинок, то вам доведеться викласти 4,2 тисячі гривен за 1 метр квадратний, а якщо ви повністю реконструюватимете будинок, то за ціною це вам обійдеться в 4 тисячі гривен.