Як в місті Чернівці можуть багатоквартирний будинок продати разом з його жителями

04 Вересня 2015 Спеціальні пропозиції

У місті Чернівці жителі двоповерхівки не матимуть можливості в цьому будинку прописувати новонароджених дітей, оформляти соціальні виплати, а також голосувати на майбутніх виборах.
Причина цьому – місцеве державне підприємство з балансу зняло цей будинок.
Будинок цей знаходиться за адресою вулиця Головна, будинок №248. Мешканці цього будинку протягом року неможуть ні узяти кредит, ні оформити пенсію, тому що ніяка організація не утримує їх будинок.
Облавтодор майже рік тому з балансу цей будинок зняв, ані якій іншій компанії його не передав.
Усі мешканці просто упевнені в тому, що сталося це тому, що утримувати їх будинок підприємству стало невигідно, тому що воно ніякого прибутку від будинку не отримувало.
Документи, які підтверджували той факт, що Облавтодор мав на своєму балансі цей будинок, були, але вони загубилися. А без цих документів у мешканців немає ніякої можливості будинок переоформити на баланс іншого підприємства.
З метою врегулювати ситуацію, що склалася, місцева міськрада створила комісію. А правоохоронні органи перевірять, куди ж з Облавтодору поділися документи.
Мешканцям будинку експерти радять створити ОСМД, а потім робити прохання, щоб будинок передали на баланс цього об’єднання співвласників. А оскільки немає документів, то і мешканці не можуть створювати ОСМД.
Мешканці побоюються, що їх будинок просто можуть продати місцеві бізнесмени. Усім відомо, що якщо немає документів, то можна будівлю продати на додаток з його мешканцями.