Які небезпечні наслідки усіх чекають, якщо в Гатному незаконно забудують прибережну зону

02 Вересня 2015 Спеціальні пропозиції

Місцевим органам самоврядування в селі Гатне прийшла в голову не зовсім корисна ідея – віддати землі усього водного фонду для приватного будівництва.
Приймаючи це важливе рішення, ніхто навіть не звернув уваги на те, що на цих ділянках інженерні роботи здатні привести до того, що будуть підтоплені сусідні території. Єдиний, хто виступив проти рішення цієї сільради, віддати землі для будівництва виступив ГО під назвою «Об’єднання усіх жителів забудовників, а також землевласників в селі Гатне». За останніми даними, активісти з цього ГО в судах оскаржують приватизацію цих земельних ділянок.

Новини Київської області: Чим закінчиться забудова в Гатному?

Ще в 2011 р. сільрада виділила землю під забудову, ці ділянки знаходяться в районі вулиць Володимирської – Південної – Ярослава Мудрого і Андріївської. 10 громадян отримали дозвіл. Але одна з проблем полягає в наступному: ділянки ці межують, з чим же ви думали? Дренажним каналом, а ось територія уся належить до категорії «землі водного фонду». Усі інженерні роботи, що включають підсипку ґрунту, привести можуть до підтоплень. А відповідно до генплану села, на цій території повинні були створити спеціальну зелену зону плюс збільшення площі водойми. По ствердженнях місцевих жителів, на цій території часто трапляються підтоплення. Усе це через те, що усі ґрунтові води проходять на глибині менше, ніж 2 метри.
У позові суд відмовив. Причина: нібито позивачі не змогла довести, що їх інтереси порушує сільрада. А ще не вдалося довести, що водному фонду належить ця територія.
Сільрада в 2012 р. цільове призначення цих земель змінила: вони сталі придатні для житлової, а також громадської забудови. А ось вже з початку цього року жителі села програти змогли 2 інстанції, ну а ось 24 червня Вищим спеціальним судом була зареєстрована касаційна скарга, але невідомий час, коли її розглядатимуть.
Ще один важливий факт – серед громадян, що отримали земельні ділянки, є близькі, а також родичі чиновників різних рангів. Маленький приклад – дружина депутата сільради в селі Гатне, а також багато інших.