Про що обов’язково слід пам’ятати, коли за кордоном купуєте житло

05 Вересня 2015 Спеціальні пропозиції

Тенденція останнього часу – все більше українців виявляють бажання мешкати за кордоном. У Європі житло шукають зараз практично в 3 рази більше, чим раніше.Найбільш популярними квартири зараз стали у Болгарії,Туреччині, Словаччині, Іспанії, Прибалтики, Німеччині і Чехії.
Громадяни України, купуючи за кордоном житло, намагаються свої гроші узабезпечити від девальвації національної валюти в майбутньому. Адже, дійсно, згідно з українським законодавством, купувати за кордоном будинки і квартири не заборонено. Правда, існують деякі нюанси, і про них варто обов’язково пам’ятати. Ось, наприклад, треба знати, як за кордон вивезти законно і безпечно гроші.
Коли купуєте в іншій якійсь країні квартиру, то усі українці можуть зіткнутися з наступним: їм необхідно в цій країні відкрити свій рахунок і туди треба переводити необхідну суму. Згідно з українським законодавством необхідно отримати для цього ліцензію національного банку.
Але є можливість зробити все простіше – гроші заплатити можна безпосередньо продавцеві або ж велику суму провести у валізі, але при цьому не можна порушувати дозволений ліміт, який складає на людину 10 тис. євро.
Між іншим, варто знати, що додому або на квартиру за кордоном ніяк не поширюється податок на будь-яку нерухомість, який передбачений українським законодавством. Але при цьому українці зобов’язані дати дані про своє зарубіжне житло вписувати в податкову декларацію.
Абсолютно усі країни в Європі мають свої особисті особливості в законодавстві, які торкаються нерухомості. Наприклад, деякі з країн Європи у своєму законодавстві мають пункт про володіння житлом на один сезон. Тобто, власником ви числитеся від вересня до листопада, а в інші місяці року там мешкати може хтось інший.
Будь – яка європейська країна має також окремі вимоги, які торкаються оформлень прав на ваше житло. Готову нерухомість є можливість купити за допомогою договору купівлі -продажу, завіривши ці усі документи у місцевого нотаріуса. Звертаємо вашу увагу на те, що перед тим, як ви купуєте житло, необхідно з’ясувати і переконатися чи дійсно власником житла являється продавець і обов’язково перевірте, щоб майно не знаходилося в запоруці і не було об’єктом суперечок.