Відмова ритейлерів від невеликих міст

07 Вересня 2015 Спеціальні пропозиції

Сьогодні ресторани і ритейлери не відкриваються в маленьких містах України. Тепер їх власників цікавлять тільки багаті обласні міста, так вони перспективніші і вважаються мільйонниками. Але ринок зупинився на одному місці, що пов’язано з нестабільною ситуацією в країні.
Західний регіон є самим затребуваним, це підтверджує і директор організації GT Partners. Олександр Болото є директором департаменту, що займається розвитком мережі Varus . Він стверджує, що найбільшим інтересом користується Мвано-Франковск, Вінниця і Полтава. Це пов’язано з тим, що в цих містах відсутні великі індустріальні підприємства, які зупинилися унаслідок кризи. З цієї причини економічна ситуація в країні практично не відбивається на здатності покупців з цих міст.

Новини Евромісто: У деяких районах Києва впали ціни на нерухомість
Слід зазначити те, що навіть в цих містах на сьогодні не відкривається нових мереж і магазинів. Олег Марченко є заступником глави за спостережливою порадою. Він вважає, що проблема полягає у бізнесі, який сьогодні не окупається. Зазвичай магазин веде торгівлю на суму 11-12 тисяч гривен з розрахунку на один квадратний метр за місяць. Але сьогодні велика частина магазинів реалізує товар на суму не більше 6 тисяч гривен.
Регіонами мало цікавляться навіть національні непродовольчі мережі. Торгові точки в основному відкриваються тільки місцевими бізнесменами. Споживання постійно скорочується і настає не найкращий час для розвитку торгівлі.
Одним з нечисленних виключень з правил є Київська область. Зазвичай залученням стає доступна ціна приміщення. Власники мереж приглядаються і до інших міст України. Зокрема, це Вишгород, бровари, Біла Церква. Їх поріг виходу на ринок в порівнянні із столицею менше на 25%, а рівень доходів у населення можна зіставляти з київськими показниками. Таке укладення зробив експерт, вивчивши ситуацію міст.
Показники, які відбивають кількість відкритих магазинів, в два рази нижче в порівнянні з тими, що були актуальними два роки тому. Цей результат виявився найгіршим за останні п’ять років. Темпи розвитку в окремих торгових точках сильно впали. Багато підприємств закриваються, це стосується навіть мереж магазинів. Причиною став маленький попит з боку покупців. До кінця року експерти не прогнозують поліпшення ситуації, що склалася.