Приєднання приміської зони владою столиці України

16 Вересня 2015 Спеціальні пропозиції

У планах уряду Києва знаходиться приєднання до міста 1,4 тисяч гектар нової території. Це новітній проект для розвитку столиці за рахунок використання природної зони. Для цього необхідно отримати згоду від місцевих територіальних громад. Таке повідомлення поступило з боку глави департаменту Сергія Целовальника.
Агломерація Києва буде створена на усе 100%, але це буде зроблено не за рахунок зміщення меж столиці або територіальної експансії. Підставою служить закон, який відбиває добровільну співпрацю територіальної общини. Тепер заплановано укладення договорів між окремими громадами Києва і його районів.
Цей проект має бути виконаний впродовж двадцяти років. Цілувальник відмічає, що проект розроблявся з урахуванням прогнозів розвитку і демографічної ситуації. До уваги береться навіть транспортна інфраструктура з актуальними даними. У діючому плані показники є заниженими і у цього є ряд причин.
Найближчим часом прогнозується збільшення населення в столиці більш ніж на три мільйони. Управлінськими органами заплановано і будівництво квартир для того, щоб підняти середню забезпеченість населення. Непридатне житло планується вивести впродовж 20 років, але при цьому житловий фонд столиці збільшиться. У документі за вказаний період передбачено будівництво 22 мільйонів квадратних метрів. Промислові і науково-продуктивні території скорочуватимуться.
Цілувальник розповів і про плани на будівництво нових доріг для автомобілів. Так, транспортний потік буде спрямований в обхід відносно центральної частини столиці. Вуличні дорожні мережі, як і транспорт, будуть збільшені, заплановано і будівництво сміттєпереробних комплексів. Це буде чотири підприємства, які, загалом, зможуть переробляти близько 800 тисяч тон в рік.
Впродовж 20 років передбачено і проведення санітарного очищення території зі збільшенням кількості полігонів для утилізації твердих побутових відходів. Згідно з новим проектом «Генплан Киева-2025», який вже обнародуваний і спрямований на розвиток об’єктів для обслуговування товариства. Зокрема, передбачається збільшення місць в дошкільних установи і загальноосвітніх школах.