Прописка по-новому: в Україні збираються змінити правила реєстрації громадян

26 Квітня 2018 Спеціальні пропозиції

Розробники відповідного законопроекту запевняють, що просто так штрафувати українців не будуть.

Українці хотять зобов’язати зареєструватися там, де фактично живеш. Навіть якщо річь йде про тимчасовий житловий будинок. Нововведення пропонують в Управлінні реформ при Міністерстві економічних реформ. Ініціатори нововведень пояснюють – так легше ходити на вибори і отримати медичну допомогу. При цьому за дачу неправдивої інформації в документах загрожують штрафи.

“У нас половина Києва живе на зйомних квартирах, це нормально, тому що люди приїжджають працювати. Тут є робота і людям потрібне житло. Не кожен може приїхати і дозволити собі купити квартиру, будинок. Вони, природно, живуть не за пропискою”, – говорить Юдіна.

Таких, хто живуть не за місцем реєстрації, в Україні майже 10 млн. чоловік, підрахували ініціатори законопроекту. Вони впевнені, що ставлять за мету – спростити життя тим, хто зареєстрований, наприклад, у Львові чи Дніпрі, але хоче голосувати на місцевих виборах або влаштувати дитину в школу по фактичному місці проживання.

“Ми пропонуємо, щоб реєстрація за місцем проживання здійснювалася на основі одного документа – це декларація, в якій особа відзначає:” Я, така-то, живу зараз там-то “. І в момент подачі цієї декларації відбувається безпосереднє оформлення”, – пояснила керівник сектора політики та реінжинірингу Офісу реформ адміністративних послуг Людмила Рабчинська.

Тож, українці зможуть отримати місцеву “прописку” та право голосу за один день і з одним документом. А вот штраф надається тільки за помилкову інформацію в декларації.

По заявці власника житла представники органів реєстрації можуть звертатися з перевіркою. Но тільки якщо дозволить орендатор.

“Коли приходять комусь у житло, відповідно до норм конституції та законодавства, потрібна відповідна постанова суду”, – пояснює юрист Ростислав Кравець.

На права власників житла така реєстрація не впливає, запевняють розробники законопроекту.

Зараз документ проходить громадське обговорення, і якщо його примуть, отримати місцеву “прописку” можна вже з 1 липня 2019 року.

Джерело: segodnya.ua