Ріелтори панікують – вартість квартир продовжує зменшуватися

18 Вересня 2015 Спеціальні пропозиції

Попит на ринку українського вторинного житла продовжує зменшуватися. Незважаючи на літній тимчасовий стрибок цін до 5 відсотків, риелторы переглядають тенденцію до подальшого падіння вартості.
Сьогодні про активізацію ринку вторинної нерухомості не йдеться, припускає керівник одного з відділів “Park Stone” – Д. Шостя. Він упевнений в тому, що ціни на житло ще не досягли граничної відмітки, а коливання вартості говорять про нестабільну ситуацію і стандартні сезонні зміни.
Ріст попиту на початку вересня фахівці відмічають не вперше, цей рік теж не виключення. У червні за однокімнатну квартиру просили не більше 27 тисяч доларів. Сьогодні її оцінюють мінімум приблизно в 28 тисяч.
Підвищити попит обманним шляхом намагаються недобросовісні риелторы, які розміщують неправдиві оголошення із спочатку низькою вартістю житла, що теж негативно позначається на ринку нерухомості.
На думку Шости, без відновлення адекватних умов іпотеки і фінансування будівельного бізнесу, розраховувати на збільшення продажів не доводиться. За сьогоднішніх умов попит тільки зменшуватиметься.
Якщо ми хочемо рівнятися на розвинені європейські країни такі як Польща, Угорщина або Чехія, нам треба урівноважити заробіток населення і середню оцінну вартість квартири. У Європі, щоб купити квартиру середньостатистичній сім’ї з трьох чоловік необхідно відкладати грошові кошти близько трьох – п’яти років. У нашій державі, при тих же ввідних даних треба працювати як мінімум років 20, щоб придбати власний кут, вважає Д. Шостя.