У Україні бракує житла чи можуть цю проблему розвязати прибуткові будинки

03 Вересня 2015 Спеціальні пропозиції

Перші в Україні прибуткові будинки будуються в Києві, а ось в Міністерстві регіональної політики готується законопроект. У ньому пропишуть для інвесторів усього орендного житла особливі умови.
У Верховній Раді законопроект від відомства очікується в жовтні. Вже стало відомим те, що квартиру в прибутковому будинку зможе орендувати будь-який громадян України, у яких немає власного житла. Подібні об’єкти вже в Києві будують. Шевченківський район – там розташований перший прибутковий будинок, а у Вишневому районі – другий.
У великих містах існує дві основні проблеми – транспортне питання і нестача житла. Все тому, що частенько люди житло орендують далеко від того місця, де вони працюють, а тому багато часу у них витрачається на дорогу. Саме ці проблеми покликаний вирішити вказаний вище законопроект.
Олег Перегинца – управляючий партнер підприємства «Київ стандарт» – стверджує, що площа квартир в прибуткових будинках складатиме 30 м2. Безпосередньо у самому будинку розмістять: спортзал, кафе, декілька офісних приміщень, а також магазин. Він з упевненістю стверджує, що в оренду подібні квартири можна буде здавати за 7000 грн/міс. Фахівці стверджують, що цей законопроект не зможе допомогти у будівництві подібних прибуткових будинків. Єдиний вихід – внести в нього податкові пільги для інвесторів.
Хорошим виходом буде подібне житло для тих людей, які чекають на поліпшення житлових умов. Саме тому подібний законопроект обіцяють ухвалити в парламенті. Правда, поки йдуть суперечки про проект і розташування таких прибуткових будинків. Олексій Кучеренко – екс-міністр ЖКГ – стверджує, що ці будинки мають бути економ-класу, п’ятиповерховими, а також розміщуватися виключно на околицях міста. Окрім цього, в Києві є багато старих будівель, які зносити абсолютно невигідно, тому краще їх переобладнувати і модернізувати. А ось Ігор Лисов, який є першим віце-президентом Конфедерації будівельників в Україні, заявляється, що ці будинки просто зобов’язані бути дев’ятиповерховими, а також у них маює бути розвинена інженерна інфраструктура.
Усі експерти сходяться в одному: тільки держава повинна регулювати ціни за оренду прибуткових будинків. Ігор Лисов стоїть на тому, щоб ціна була менше ринкової удвічі, а ось процес здачі квартир в оренду треба контролювати в муніципалітеті. Якщо оренду сплатить Міністерство оборони України, то в подібні будинки можуть заселятися також учасники АТО. Абсолютно усі ріелтори стверджують, що на квартири попит обов’язково буде, за умови, що ціна буде адекватною.