В Україні з’явилася система контролю за нерухомістю

08 Вересня 2015 Спеціальні пропозиції

Заступник міністра оборони Юрій Гусєв, повідомив на зустрічі офіційних осіб з представниками ЗМІ, що в Україні міністерство оборони ввело в експлуатацію інформаційну систему по моніторингу і контролю майна міністерства. Такий моніторинг відноситься саме до нерухомого майна міністерства оборони України. Юрій Гусєв розповів, про те, що міністр оборони Степан Полторак підписав наказ про прийняття цієї системи 2 вересня 2015 року. З цього дня система моніторингу працює офіційно.
Юрій Гусєв детально розповів, для чого потрібно таку інформаційну систему міністерству України. Він заявив, що серед військових почастішали незаконні операції з нерухомим майном, у тому числі і житлом Збройних сил України, що надається для військових. Інформаційна система моніторингу дозволяє в онлайн-режимі стежити за майном і робити облік. Завдяки такій інформаційній системі моніторингу вдасться виявити випадок крадіжки нерухомого майна у Міністерства оборони країни. Варто відмітити, що ця система також дозволить виключити корупцію у сфері управління майном Міноборони.

Нерухомість Евромісто: Заміське житло в Київській області, де краще?
На цей проект були витрачені засоби міністерства, Інституту програмних систем НАН України і волонтерів. Юрій Гусєв відмітив, що кошти держави в проект не були вкладені. Усі кошти вкладені міністерством і Інститутом самостійно.
Під час зустрічі офіційних осіб з представниками засобів масової інформації глава Ради волонтерів при Міністерстві Оборони України Давид Арахамія нагадав, що проект почали розробляти ще в 2006 році, на цей проект без залучення засобів держави було виділено 44 мільйони гривен. Незважаючи на те що проект може принести користь для Міністерства оборони, він був заморожений на 9 років.
Давид Арахамія поділився з представниками ЗМІ про те, що уся група розробників була зацікавлена цим проектом. Вони вирішили провести ретельну перевірку і зрозуміти, як працює ця система і чому не використовується міністерством. Як з’ясувалося, ще в далекому 2006 року при колишньому міністрові оборони Анатолії Гриценко створення такої важливої системи було ініційоване, 44 мільйони гривень пішли на цей проект. Після чого, пропрацювавши 4 роки, система канула в 2010 році. Давид додав, що устаткування, програмне забезпечення, база даних у групи розробників є, усе готово до роботи, але не використовується. Тому було прийнято рішення 3 вересня 2015 року запустити цю систему офіційно.