Навіщо передала Київрада «Київпастрансу» землі, вартістю понад 8 мільйонів?

11 Серпня 2015 Спеціальні пропозиції

КП «Київпастранс» від Київради отримав 0,5 гектара землі поруч зі станцією метро «Дарниця» під будівництво житлової багатоповерхівки. Також в планах у них реконструкція лінійно-диспетчерської станції.
За інформацією з наших джерел, земельна ділянка, яка розташована на вул. Панельній, 2, вартість якої 8,2 млн. гривень «Київпастранс» отримав безкоштовно на доволі тривалий термін.
Якщо враховувати той факт, що це транспортне підприємство будувати нічого і не збирається, так як займається абсолютно іншою діяльністю, то землю, скоріше за все, передадуть якій-небудь будівельній компанії, а вона вже, в свою чергу, буде займатись будівництвом багатоповерхівки. Цілком можливо, що керівництво КП в даній новобудові буде мати можливість отримати декілька квартир. Декілька депутатів із Київради впевнені, що такого роду безкоштовна передача землі «Київпастрансу» в користування є нічим іншим, як незаконною схемою землевідведення.
Цікавим є той факт, що саме рішення про те, що передається земля для комунального підприємства проведення конкурсу, щоб обрати будівельну компанію, не передбачає. Саме з цієї причини, припускають депутати, без махінацій не обійдеться.
Вже давно «Київпастранс» нажив собі славу найбільш недобросовісного землекористувача. Наприклад, на території Конча-Заспи вони організували самозахоплення землі. Загальна вартість захоплених земель – 20 млн. гривень. В цьому році, весною, суд цю ділянку підприємство зобов’язав звільнити.
Не менш важливим залишається той факт, що була проведена перевірка «Київпастранса». По даним перевірки стало відомо, що протягом останніх 11 років це комунальне підприємство примудрилося розтратити 3 мільярди бюджетних гривень.