Назад
23
Черв.
2015

Прибуткові будинки в Києві: що це? Як це? Де це?

Житлова проблема на території нашої країни стоїть досить гостро, і вирішитися не може ось вже більше 20 років. Головними причинами є помилки в структурі житлового фонду, непривабливість і великі ризики для інвесторів та відсутність нормального державного управління.

Вам буде цікаво: Податки про продажу/купівлі нерухомості

Побудувати будинок нескладно, складно знайти покупця. Що стосується прибуткових будинків, то цей сегмент ринку розвинений не дуже благополучно, оскільки терміни окупності таких будинків можуть бути дуже затяжними, а то і зовсім провальними. Прибутковий будинок призначений спеціально для здачі його квартир в оренду. Тобто, для людей, хто не може дозволити собі купівлю нерухомості, такий варіант найбільш прийнятний.
У Києві є декілька реалізованих проектів прибуткових будинків, які не були побудовані новими. Ці будинки були реконструйовані. Але при цьому, увесь необхідний сервіс в таких будинках є, та і вартість проживання тут не маленька. Нажаль, інші інвестори не сприймають такий бізнес в Україні серйозним, а називають такі прибуткові будинки – готелями або ж хостелами. Середня заповнюваність прибуткових будинків в центральних частинах Києва склала 80%, що вже більше показників заповнюваності київських п’ятизіркових готелів.
У поточному році в Києві планується відкрити ще два типи прибуткових будинків – в спальному районі і м. Вишневе, який знаходиться недалеко від Києва. Залежно від локації буде позначена і вартість подібного житла. Також на поганий розвиток такого сегменту ринку нерухомості впливає і законодавство. Якщо людина, яка винаймає таку квартиру, не платить в зимовий період, то виселити його примусово не мають права згідно із законом. А це вже на страх і ризик самого орендодавця. Також існують ще багато непрописаних норм і правил здачі в експлуатацію таких прибуткових будинків.

Читайте також: