Яким чином відбирають у киян кінотеатри?

11 Вересня 2015 Спеціальні пропозиції

Кияни можуть залишитися без декількох кінотеатрів.
У Києві кінотеатри “Лейпциг”, “Росія”, “Ленінград”, “Київська Русь”, “Флоренція”, а також кінотеатр, який носить ім’я Шевченко, на жаль, можуть своє кіноустаткування втратити, оскільки виникли розбіжності з компаніями”Укркіноінвест” і “Арт синема груп”, а саме ці компанії і є орендодавцями техніки.
Дві українські приватні фірми – організації з обмеженою відповідальністю “Арт синема груп” і “Укркіноінвест”хочуть через суд домогтися того, щоб комунальне підприємство “Київкінофільм” виплатило їм суму в декілька мільйонів гривен.
Як відмітив той, що виконує обов’язки директора в компанії “Київкінофільм” Денис Хомич, “Арт синема груп” в оренду для кінотеатру “Київська Русь” надавала устаткування, але договір, що стосується оренди, ще був підписаний тоді, коли при владі був колишній директор “Київкінофільма “Цвєтков Андрій”, а пів року тому його звільнили. Цікавим залишається той факт, що те усе устаткування, яке начебто було узяте в оренду, належало спочатку”Київській Русі” і це підтвердила перевірка. Але “Київкінофільм”, незважаючи на усе це, вдалося провернути цікаву схему: вони на своє власне устаткування оформили орендний договір з”Арт синема груп”, а потім цій фірмі виплатили 1,4 млн.гривень.
Можливим це стало тоді, коли реорганізовувалося в Києві 18 кінотеатрів, які є комунальними. Після реорганізації вони стали одним комунальним підприємством. Нібито усю техніку тоді розгубили, оскільки не змогли правильно оформити на баланс.

Новини Києва: Як киянам уникнути отруєння димом?

А після того, як збіг термін орендного договору – це був березень минулого року, “Арт синем агруп” і “Київкінофільм” підписали наступний документ: вони захотіли придбати ту ж техніку. Правда, примітним залишився той факт, що ціна вже була завищена на 2 млн. гривен. “Київська Русь” – кінотеатр – повністю ці гроші не виплатили, ну а “Арт синема груп” має намір зараз через суд у “Київкінофільма” відібрати “своє” майно.
Ситуацію не коментують в “Арт синема груп”, вони стверджують, що “Київкінофільм” їх майном оволоділо незаконно. “Арт синема груп” зараз має намір забрати проектори у таких кінотеатрів, як “Флоренція”, “Лейпциг”,”Ленінград”, а також у кінотеатрі ім. Шевченка. Ще Цвєтков колись їх орендував у однієї приватної компанії за ціною 260 тис. гривен за місяць. За твердженням Дениса Хомича, за оренду така сума занадто висока. Документи, які підтверджують на ці проектори право власності, “Арт синема груп” надати не може, в судах розгляди тривають і сьогодні. У разі, якщо”Арт синема груп” судова справа програє, то в Києві такі кінотеатри, як “Ленінград”, “Флоренція”, “Київська Русь”,”Лейпциг”, а також кінотеатр ім. Шевченка устаткування можуть втратити.
А “Київкінофільм” позивався до “Укркіноінвест”. Ще до того, як комунальні кінотеатри об’єдналися в однокомунальне підприємство, директори кінотеатрів”Ленінград”, “Лейпциг”, “Росія”, “Флоренція” з”Укркіноінвест” підписали договір, що стосується лізингу устаткування. Устаткування після виплат, які приходили щомісячно, дістатися повинно було їм. Правда, повну суму “Укркіноінвесту” кінотеатри все ж заплатити не змогли”. “Укркіноінвест” вимагає тепер від комунального підприємства “Київкінофільм”, щоб вони виплатили борг, що становить 6 млн.