Криза – найкращий час для розумних інвестицій!

13 Квітня 2020 Спеціальні пропозиції

Про COVID-19 написано безліч статей. Безумовно, наслідки світової економічної кризи, викликаного пандемією, і не тільки цим, сьогодні неможливо оцінити в повному масштабі. Прогнози дуже різні. Але кожного в першу чергу хвилюють його власна стабільність, плани, можливості.
Що нас чекає попереду? Чи витримає удар малий і середній бізнес? Які наслідки економічної кризи чекають Україну?
Держава вже включилася в процес допомоги населенню не тільки карантинами.
Затверджено нову доступну кредитну програму державної допомоги малому та середньому бізнесу під назвою «5-7-9».
Це кредит під 5% 7% 9% річних на суму до 1,5 млн. грн. терміном до 5 років.
Інтерес підприємців до програми чималий. За кілька днів сума поданих від малого бізнесу заявок на кредити вже близько 10 млрд. грн.
Одним з нагальних питань є питання про ринок нерухомості. Що буде з цінами на квартири в найближчому майбутньому? Чи впаде ринок житла?
Експертних думок з цього приводу висловлюється досить. Якщо не брати за основу думки радикально налаштованих, то більшість експертів сходяться на тому, що падіння цін на нерухомість, яке було під час кризи 2008 року не передбачається. Обумовлено це тим, що тоді перед кризою, ринок був на піку. Про сьогоднішній стан справ такого не скажеш.
Так, з-за вимушеного карантину кількість угод зменшилася на 30 – 60%, в залежності від сегменту і регіону. Хтось зайняв вичікувальну позицію, хтось просто фізично не може потрапити на об’єкт через обмежувальні заходи. Але в той же час, девальвація гривні, з одного боку, і стабільність цін на первинну нерухомість, з іншого, дали можливість купувати квартири на первинному ринку житла з дисконтом в 10-15%. Так що ті, хто відреагував на стрибок долара – зекономили. Про колапс, хаос і обвал мова не йде. Прогнозовані ріелтерською спільнотою хвилі попиту будуть давати коливання цін в межах 10%. Житло – одна з першорядних людських потреб поза часом і ситуацій.
Крім цього, в умовах соціально-економічної нестабільності, вкладення грошей в нерухомість розумний крок по збереженню вартості грошей. На жаль, у нас в країні немає інструментів збереження фінансових активів. Єдиним інструментом, доступним простим громадянам є банківський депозит. І це як раз той фактор, який робить купівлю житлової нерухомості інвестицією. Тут у нас з вами немає вибору: найбільш розумним вкладенням грошей в нерухомість з точки зору динаміки коливання цін – покупка в пік кризи.
Що ж стосується нерухомості Києва і Київської області – вона, однозначно, буде завжди привабливою. У ситуації, що склалася люди будуть мігрувати з периферії в мегаполіси: хто з метою покращити життя своєї сім’ї, хто, відправляючи дітей на навчання, хто в пошуках роботи. А Київ – найбільший мегаполіс.
Так вже вийшло, що живемо ми в дуже нестабільний час, коли одна криза змінює інший. Все не перечекаєш … Жити потрібно сьогодні. Якщо питання купівлі або продажу нерухомості для Вас актуальне – дійте. Криза, як відомо, найкращий час для розумних інвестицій!