По Київській області за першу половину 2015 року та кількість житла, яке було введено в експлуатацію, перевищила столичне житло на 45%. Більше того, якщо брати угоди в середньому за місяць, то їх кількість по передмістю в житлових комплексах вище від 15 до 20%, якщо порівнювати з новобудовами в столиці эконом-классу. Розповів про це Дмитро Шостя. Він працює керівником відділу продажів.

Експерт evromisto.ua стверджує, що за серпень 2015 року по Київській області на продаж були виставлені квартири з 213 житлових комплексів. Тобто, виходить, що за перші півроку в 2015 році приміські житлові комплекси поповнилися новими проектами: їх стало на 19 більше, а загальний об'єм пропозиції склав приблизно 4,5 тисячі квартир. Важливо відмітити, що 71% від усіх нових пропозицій розташовані поряд з Варшавським і Житомирським напрямами.

Аналітики дають такі дані: в передмісті ціни можуть коливатися від 8 тис. гривен до 17 тис. гривень за метр квадратний.

«Ринок житла в передмісті зміг обігнати місто Київ, як по кількості тих об'єктів, які введені, так і за кількістю проданих квартир. У той період, коли була висока активність покупців, а на цей рік найактивніші покупці були в лютому і червні місяці, та кількість угод там, де самі затребувані, а також приміські житлові комплекси, що добре зарекомендували себе, за місяць досягло від 80 до 100 квартир«, - повідомляє Шостя, роблячи посилання на ті дані, які йому дали аналітики відділу продажів.

Експерти упевнені, що головний чинник, який визначає в передмісті Києва придбання житла, - це ціна. Від початку 2015 року квадратний метр на приміські житлові комплекси виріс в ціні на 25%. У серпні 2015 року ціна складала 11 тис. гривен за метр квадратний. А мінімальна вартість при цьому одного квадратного метра по Київській області бере старт від ціни 7,5 тис. гривен за метр квадратний. Ціну, а вірніше її верхню планку, для усіх приміських комплексів обмежують ціною в новобудовах, розташованих на околиці Києва. Саме з цієї причини девелопери активно вводять в практику прямі знижки, а також акції, щоб стимулювати інтерес покупців.

Стверджують також, що 80% від усіх покупців житла, нерухомість придбавають в передмісті для того, щоб особисто там проживати. І у них немає достатньої суми, щоб купити квартиру в Києві.

Більше того, вибрати малометражну квартиру, та ще, щоб на неї була доступна ціна в столиці, в раз 10 складніше, ніж по області. Це обумовлено частково наступним: робити проект житлового комплексу, де велика кількість студій набагато складніша, а також дорожче, ніж, якщо будувати класичні двокімнатні і трикімнатні квартири. Оскільки у нас зараз жорстка цінова конкуренція, те малогабаритне житло і квартири-студії є основним форматом, що зберіг в собі стійкий попит за умови зниження доходів усього населення, яке відбувається на тлі того, що знижується платоспроможний попит.

23 Червня 2015 Новини нерухомості

Що буде побудовано на Сінному ринку?

18 Травня 2018 Новини комплексу

Футбольні новини: ФК Eurocity на Чемпіонаті Києва

31 Червня 2015 Новини комплексу

Початок продажів другої черги!